Hry na dlouhou chvíli


Občas se člověk zkrátka nudí a nemá do čeho píchnout. V takových chvílích pak rád sáhne po nějaké hře, která sice není tolik známá jako klasické herní šlágry, ale oplývá originalitou. Takovéto hry dokáží zabavit na několik desítek minut a existují speciální servery, které se jim věnují,. Za všechny jmenujme třeba 1000her.cz, pařeniště.cz, nebo webgames.cz. Tam je ale her tolik, že se v nich uživatel ztrácí. Proto Vám zde nabízím tento "výcuc" toho nejlepšího co se dá na internetu najít k zabíjení dlouhé chvíle. Všechny zde prezentované hry jsem hrál a proto Vám je můžu vřele doporučit.

Hra Sola Rola

Sola Rola

Dneska přináším hru, která vám pořádně procvičí mozkové závity a hlavně prostorovou představivost spojenou s gravitačními zákony. Váš úkol zní jednoduše - dostat modrou a červenou kouli do cíle - tedy na modrý a červený spínač. Jenže věřte tomu, že to zdaleka není tak jednoduché jak se zdá. Koule se pohybují v bludišti a když ho nakloníte tak se pohybují podle gravitace. Je logické, že se pohybují vždy obě najednou a právě sladění obou pohybů je někdy docela náročné na orientaci v prostoru. Ve hře na vás čeká 49 levelů a každý je zaručeně těžší než ten minulý...

Hra AROUND THE WORLD IN 80 DAYS

Around the World in 80 Days

Pomozte Willy Fogovi absolvovat náročnou cestu kolem světa. Vaším úkolem bude přehazovat ornamenty a vytvářet spojení minimálně tří stejných obrazců vedle sebe. Je to sice v mnoha hrách omílaný koncept, ale Around the World in 80 Days k tomu přidává pěknou grafiku i některé netradiční nápady.

Hra Tower Bloxx

Tower Bloxx

Staňte se stavitelem mrakodrapu! Jenže to nebudete mít vůbec tak lehké jak to možná vypadá. Jednotlivá patra totiž na narůstající stavbu shazujete z jeřábu, který se ale kvůli větru kýve ostošest. Vaším úkolem je shazovat patra přesně v ten správný okamžik. Věřte mi, že ve vyšších patrech jde doslova o setiny sekundy a přesná ruka je k nezaplacení.

Hra MotherLoad

MotherLoad

NASA vyslala na Mars robota, který má těžit minerály pro vznikající kolonii. Řízením tohoto složitého přístroje jste byli pověřeni právě vy! Vydejte se do hlubin Marsu a hledejte cenné minerály. Pozor si nemusíte dávat na žádné nepřátele. O ty ve hře nezavadíte, naopak si musíte velice dobře hledět úrovně paliva.

Hra BIOLABS OUTBREAK

BIOLABS:OUTBREAK

Ve výzkumném středisku čelí záhadnému mikroorganismu a jen Ty ho můžeš zastavit! Tyto mikroorganismy se neustále pohybují, pokud o možnost pohybu přijdou, umírají! Dávkuj správně sérum s názvem Antidotum. Jeho bubliny totiž dokáží uvěznit pohybující se mikroorganismy a tím je zahubí. Nikdy ale nevypotřebuj všechno sérum, hra pak končí a mikroorganismy se můžou volně šířit!