Perly z Youtube


     Jak spustit klip na této stránce?

Klikněte na miniaturu klipu a otevře se Vám vyskakovací okno v něm klepnete na malou šipkou (play) v levém dolním rohu, pak se Vám spustí přehrávání.

Obrázek videa

 

Popis videa

Terminátor jak ho neznáte   15.1.2010Novinka
Terminátor jak ho neznáte
Tahle parodie se opravdu podařila. Odvážný nápad umístit největšího hrdinu akčních filmů do doby před naším letopočtem je velmi odvážná. Terminátor se tu totiž setkává s Ježíšem a má jediný úkol - ochránit ho. A zároveň uvidíte jak těžké je někdy plnit své poslání.
Filmový Hamster dance   15.1.2010Novinka
Filmový Hamster dance
Co mají společného filmy Sestra v akci, Titanic, Matrix, Garfield, Střihoruký Edvard, Doba ledová, Karlík a továrna na čokoládu, Hulk,  Příběh žraloka, Slepičí úlet, muzikál Kočky,  nebo seriál Přátelé? Zřejmě nenajdeme společného vůbec nic, tedy pouze to, že se staly součástí tohoto neuvěřitelně zdařilého sestřihu pro mozek gumující písničku Hamster dance.
Techno Gumídci   15.1.2010Novinka
Techno Gumídci
Příběhy smělých Gumídků, kteří vytrvale čelí knížeti Ignorovi, bandě tupounů a správně přitroublému Stoupovi asi nemusím nikomu představovat. V dětství se na ně díval snad každý. Aby chytlavá úvodní melodie oslovila i o pár let starší posluchače, vznikl tento podařený techno remix.
Silvestrovské Branky, body vteřiny 1998   27.12.2009
Silvestrovské Branky, body vteřiny 1998
Poznáte někdo, kdo je "slečna" Eva Tuřínová? Pokud se necháte podat pak vězte, že tenhle silvestrovský díl neuváděl s Michalem Dusíkem nikdo jiný než Stanislav Bartůšek. Ve videu třeba uvidíte jak tehdejší triumf v Naganu oslovil naše Romské spoluobčany.
Silvestrovské Branky, body vteřiny 1997   27.12.2009
Silvestrovské Branky, body vteřiny 1997
O rok později byla nosným tématem sehraná scénka, kdy Pavel Čapek nestihl začátek zápasu Ligy mistrů. Ve videu uvidíte jaké to je když si komentátor opravdu užívá vstřelený gól, uvidíme ale i některé perličky z televizních rozhovorů, nebo nečekané situace, které s sebou sport přináší.
Silvestrovské Branky, body vteřiny 1996   27.12.2009
Silvestrovské Branky, body vteřiny 1996
K  poslednímu dni roku patří i vtipné sestřihy toho nejlepšího z minulých 365 dní. Před 13 lety proto vznikl tenhle sportovní sestřih u kterého se snad dobře pobavíte. Mimochodem - taky se vám zdá, že "efekty", které se tehdy pouštěly v TV dneska dokážete udělat i na svém počítači?
Modelové městečko v Hamburku   23.7.2009
Modelové městečko v Hamburku
Srdce asi každého modeláře zaplesá když shlédne tohle desetiminutové video. Je na něm totiž model města, který je propracovaný do nejmenších detailů. Děti se houpou na houpačkách, na koncertu se hýbou kulisy a na stadioně bleskají foťáky. Nesmím zapomenout ani na spoustu vlaků, nádraží a další techniky. Když k tomu přidám, že se zde pravidelně střídá den a noc vyjde nám modelářský ráj se vším všudy.
Go East!   23.7.2009
Go East!
Setkat se s přetextovanou písničkou není zase tak těžké. Většinou se ale jedná o nepodařené patvary. U tohohle videa se autor inspiroval známým hitem Go West od Pet shop boys a přetextovaný děj umístil do prostředí Pána prstenu. Zpěvák sice není v anglické výslovnosti zrovna brilantní. Nicméně za nápad a originalitu si místo v Perlách z YouTube určitě zaslouží.
Výbuch bomby Car   23.7.2009
Výbuch bomby Car
30. října 1961 provedla sovětská armáda v Nové Zemi pokusný termojaderný výbuch. Exploze 24 tun těžké, dvoustupňové termonukleární bomby Car se zapsala do dějin coby největší výbuch v dějinách. Exploze vyvolala zemětřesení o síle 5 stupňů Richterovy škály. Nedá se ani předpokládat jak by to vypadalo, kdyby byl ve třetím stupni místo olova použit plánovaný uran. Pak by bomba neměla sílu 57 megatun TNT, ale celých 100 Mt. I tak by ale odpálený Car zahubil vše živé v okruhu 280 kilometrů. Více o bombě Car najdete na wikipedii.
Chemická párty   15.6.2009
Chemická párty
Chemie nebývá mezi žáky příliš oblíbená. Chtělo by to tento předmět nějak zlidštit. Co takhle nahradit atomy a molekuly lidmi? Chemické reakce najednou přestanou být tak odpudivé a nepochopitelné. Inu některé vztahy z mikrosvěta se dají aplikovat i na ty mezilidské.
Rap o LHC   15.6.2009
Rap o LHC
Že jsou vědci suchaři beze smyslu pro humor? Ale kdeže! Tým specialistů z CERNu narapoval v angličtině skladbu, ve které popisuje jak vlastně největší vědecký přístroj funguje.
Bublina ze suchého ledu   15.6.2009
Bublina ze suchého ledu
Se suchým ledem, tedy pevným oxidem uhličitým (CO2) se dá užít spousta zábavy. Na tomhle videu je vidět, že vám sublimující suchý led může nafouknout i pořádně velkou mýdlovou bublinu. Pokud si chcete pokus zkusit doma, pamatujte, že pevný CO2 má teplotu okolo -78°C.
Guinness World Record - Dominová exhibice   19.3.2009
Guinness World Record - Dominová exhibice
Kdo z nás se nedívá rád na padající řadu kostek domina. Během akce Domino day 2008 dokázali dominoví nadšenci vytvořit dechberoucí podívanou, kdy jedním cvrknutím shodili neuvěřitelné 4 345 027 dominových kostek, ze kterých dokázali vytvořit hotová umělecká díla.
Guinness World Record - Kolik triček na sobě může mít člověk?   19.3.2009
Guinness World Record - Kolik triček na sobě může mít člověk?
Obvykle lidi nosí tričko jedno, maximálně dvě, ale Matt McAllister z amerického Phoenixu si jich na sebe při rekordním pokusu navlékl celkem 155! Použil přitom velikosti od S až po 10XL. Celý pokus trval 4 hodiny a vrstva oblečení vážila skoro 50 kilo.
Guinness World Record - Pyramida z pencí   19.3.2009
Guinness World Record - Pyramida z pencí
Tenhle světový rekord vznikl protože jeho autor Marcelo Bezos chtěl upozornit lidi na celém světě na to aby nepodceňovali prevenci rakoviny konečníku. Jeho pyramida z pencí obsahuje víc než 71 000 mincí a její stavba trvala víc než 300 hodin. Video celý čas zhutnilo na tři a půl minuty.
Úžasná angličtina - SuperStar   2.3.2009
Úžasná angličtina - SuperStar
Jméno Anna Gleisnerová vám asi nic neřekne, stačí ale říct Anička Dajdou a všichni jsme doma. Její nenapodobitelná recitace songu Thank you od Dido byla nezapomenutelná díky perlám jako "Áj mised d-bus". Právě ty z ní udělaly generálku hvězdné pěchoty prvního ročníku české Superstar.
Úžasná angličtina - Daniel Landa   2.3.2009
Úžasná angličtina - Daniel Landa
Když má zpěvák pocit, že je mu naše země malá a chtěl by prorazit i v zahraničí, začne zpívat v  angličtině. Hlavní boom tohoto trendu byl v období vzniku samostatné republiky. Právě v té době přezpíval Daniel Landa svoje Přízraky do angličtiny. Jen ta výslovnost se mu trochu nepovedla. V jeho textu jsem schopen rozumět snad jen jednomu slovu z deseti.
Úžasná angličtina - My heart will go o   2.3.2009
Úžasná angličtina - My heart will go on
Dá se ze soundtracku k oscarovému filmu  udělat klasická hospodská odrhovačka? I když to zní neuvěřitelně - je to možné. Když se k tomu navíc přidá "perfektní" anglická výslovnost tak ani jedno oko nezůstane suché - ovšem smíchy.
Pohádka naruby   29.1.2009
Pohádka naruby
Jak to dopadne když se z pohádky S čerty nejsou žerty vezme zvuková stopa, obraz se nahradí něčím jiným a všechno se to pěkně sestříhá můžete vidět v tomhle videu. Na YouTube si můžete pustit i další díly této pohádky naruby. Já jsem ale vybral ten podle mého názoru nejvtipnější díl.
Die dicke Anna sitzt in meinen Boot   29.1.2009
Die dicke Anna sitzt in meinen Boot
Jak se pozná, že je písnička opravdu známá? Že se na YouTube začnou objevovat její předělávky. Začíná to tím, že někdo vytvoří nový videoklip a končí kompletním přetextováním. Stejný osud potkal i taneční hit Boten Anna švédského DJ Basshuntera. Jak se německá písnička o tlusté Anče, která sedí v lodi povedla, posuďte sami.
Dobrý den, radare...   29.1.2009
Dobrý den, radare...
I když to už vypadalo, že humbuk kolem mediálně propírané písničky dua Vyčítal-Parkanová už utichnul, zdá se, že tvořivý český člověk je nevyčerpatelná studnice nápadů. podívejte se na toto video, kde autor vtipně spekuluje o tom jak by to dopadlo kdyby radar skutečně stál.
My heart will go on - Titanic   6.11.2008
My heart will go on - Titanic
A na závěr jeden zástupce českých luhů a hájů. Skupina Tři sestry se chopila oskarového My heart will go on a upravili ho. Musím uznat, že tohle pojetí mě osobně dostalo, zvláštně pak geniální propojení "sesterské harmoniky" a známé melodie. A text? Prostě paráda :-)
Gangsta's paradise - Amish paradise   6.11.2008
Gangsta's paradise - Amish paradise
A znovu je to král remaků. V tomhle případě si vzal na paškál soundtrack Gangstas Paradise z filmu Dangerous minds (Nebezpečné myšlenky). V klipu s nadsázkou představuje život amišů, tedy amerických křesťanů, kteří odmítají výdobytky moderní techniky. Kdo zná originální klip od Coolia, zjistí, že ho Weird místy docela zdařile paroduje.
I want it that way - Ebay   6.11.2008
I want it that way - Ebay
Ve výběru předělaných písniček nemůže chybět Weird al Yankovics, který se proslavil právě vtipnými remaky známých písniček. Je to už dost let od chvíle kdy Backstreet boys vydali hit I want it that way. Weird v předělávce ukazuje, co všechno se dá na populárním aukčním serveru Ebay zakoupit.
Óda na radost - moderna   21.9.2008
Óda na radost - moderna
Óda na radost, skladba stará skoro 200 let je pořád živá, dokládá to i poslední video z této trojice. Zpěvák Xavier Naidoo ji zmodernizoval a zazpíval na oslavách nového roku. Řeknu Vám, že i když jsem docela konzervativec, tak se mi tahle verze hodně líbila. Možná je to i tím, že jsem ještě nikdy neslyšel Ódu na radost na kterou by se tančil breakdance.
Óda na radost - rock   21.9.2008
Óda na radost - rock
Óda na radost, hymna Evropské unie láká i spoustu amatérských hudebníků, kteří si ji přidávají do svých repertoárů. Autor tohoto videa převedl Ódu na radost do moderní podoby a celou ji zahrál na elektrickou kytaru. Ne každému se asi tohle pojetí bude líbit,ale určitě to stojí za shlédnutí.
Óda na radost - loutka   21.9.2008
Óda na radost - loutka
Óda na radost, společné dílo Luidwiga van Beethovena a Friedricha Schillera si díky své melodičnosti získalo spoustu fanoušků. Prvním důkazem z dnešní trojice je tohle video, které je jako vystřižené z dětského seriálu Sezame otevři se.
Pocta všem hasičům   21.9.2008
Pocta všem hasičům
Tahle písnička je přetextovaný hit Hrobař od skupiny Premier. Skupina HEAD ho ale předělala takže vznikla písnička, která opěvuje práci hasičů, jejich nasazení, ale upozorňuje i na nebezpečí, která jim hrozí. Osobně bych chtěl tohle video věnovat všem hasičům. Ať už profesionálním nebo dobrovolným. Všichni totiž pro nás nasazují svůj život a za to jim patří obrovský dík.
Satan = Klement Gotwald   21.9.2008
Satan = Klement Gotwald
Přesně to chtěl říct autor tohoto videa, ve kterém spojil hit Go Satane go od skupiny Kabát s archivními záběry na kterých je komunistický prezident Československa Klement Gotwald. Z videa budete mít stísněný pocit a po zádech Vám bude běhat nepříjemné mrazení. Ten text k videu patří víc než dobře. Ano, i takto se dá upozorňovat na zločiny komunismu.
Barbora Špotáková finsky   20.9.2008
Barbora Špotáková finsky
Kdo by si rád nezavzpomínal na její legendární hod oštěpem z pekingské olympiády. V tomhle videu ho budete mít navíc s originálním zněním finského komentátora Antero Mertaranty. Z toho zážitku vám bude běhat mráz po zádech. Kdo by chtěl, může si přečíst tento překlad. Stačí najet na stránce úplně dolů
Times, they are a changin' - It's time for some 
          campaignin'   20.7.2008
Times, they are a changin' - It's time for some campaignin'
Na konec dnešní trojice videí přikládám důkaz toho, že volba nejmocnějšího muže planety se dá vzít i s humorem. Autoři videa v něm použili všechny kandidáty na post amerického prezidenta a poměrně stručně shrnuli jejich volební program. Tohle video je v originálním znění, pokud byste chtěli video s českými titulky, podívejte se na novinky.cz.
Prachovské skály - Skaly   20.7.2008
Prachovské skály - Skały
Ivan Mládek zažívá v Polsku boom, jaký snad v Česku nikdy nezažil. Po úspěchu Jožina z bažin začali Poláci hltat i jeho další tvorbu a proto se Ivan rozhodl předělat svůj starý a osvědčený hit o "horolezcích, horolezkyních a horolezčatech" do polštiny - a výsledek vidíte zde.
Hooked on a feeling - Je trošku debil   20.7.2008
Hooked on a feeling - Je trošku debil
To, že se video k písničce Hooked on a feeling od Davida Hasselhofa příliš nepovedlo se na internetu mluví prakticky od jeho vydání. Hlavně kvůli "podivným věcem", které zpěvák v klipu provádí vytvořil jeden Čech tohle video. I když autor neumí ideálně zpívat, je tohle video opravdu dobrý zážitek.
Německá hymna s příkrovem ostudy   13.7.2008
Německá hymna s příkrovem ostudy
A na závěr dnešního seriálu variací na německou hymnu tu máme jednu ostudu. Helena Vondráčková si sice dávala záležet na německé výslovnosti, ale už si moc nelámala hlavu s tím, že vynechala celou jednu sloku.
Německá hymna s tureckou melodií   13.7.2008
Německá hymna s tureckou melodií
Tohle video souvisí s předchozím odkazem. zatímco minule šlo o vážnou věc, tady jde čistě o legraci. Někdo oblékl německou hymnu do orientálního kabátu, ale slova nechal původní. Je to docela zajímavý zážitek slyšet známá slova v upravené melodii. pokud by ale někdo spojil obě tato videa, vznikla by písnička u které by asi nikdo nepoznal, že pochází z hymny.
Německá hymna s tureckým textem   13.7.2008
Německá hymna s tureckým textem
Když jsme na internetu našel tohle video, docela jsem se divil, že existuje. Ale na druhou stranu se není co divit - v Německu žije velká turecká menšina, takže si Turci německou národní píseň přetextovali do svého jazyka. Na internetu jsou i další cizojazyčné verze německé hymny, ale žádná není na youtube.
Yarrağımı ye fener   22.6.2008
Yarrağımı ye fener
A máme tu finále celého trojdílného seriálu. Už jsme tu měli původní ruskou lidovku, pak anglický hit a teď  turecký fotbalový chorál. Jelikož turečtinou nevládnu, snažil jsem se zjistit, co "yarrağımı ye fener" znamená. Odpovědí mi bylo, že anglicky to je "eat my cock fenerbahçe". Do češtiny to raději překládat nebudu. Je ale vidět, že ostatní Turci Fenerbahce Istanbul moc v lásce nemají. :-)
Those were the days   22.6.2008
Those were the days
O hodně později si ruskou lidovou píseň do svého repertoáru zařadila mladá welšská zpěvačka Mary Hopkin. S anglickým textem Those were the days se dostala na špičku tehdejších hitparád a zaznamenala tak svůj největší singlový úspěch. Po ní se píseň dočkala mnoha remaků. Nejznámější je od skupiny Hermes house band.
Those were the days   22.6.2008
Dorogoy Dlinnoyu
Dnešní trojice perel je zvláštní tím, že se jedná o jakýsi vývojový řetězec jaké směry může dostat jedna písnička. Tohle první video je nejpůvodnější začátek. Ruskou lidovou píseň Dorogoj Dlinnoyu zde prezentuje belgický zpěvák Helmut Lotti.
Zábavný fotbal   21.6.2008
Zábavný fotbal
EURO 2008 je v plném proudu a proto není možné vynechat zábavné video z fotbalu. Není to sice aktuální, jedná se spíše o sestřih z minulých let, přesto vám tohle video doporučuji. Uvidíte na něm co všechno se může na fotbale stát. Od exhibicionisty, přes nepochopitelně góly až po šaškujícího rozhodčího. někdy opravdu nebudete věřit vlastním očím, ale všechny záběry jsou reálné.
Nejneobvyklejší remake sovětské hymn   21.6.2008
Nejneobvyklejší remake sovětské hymny
Už tu máme její rockovou verzi, techno remake a dokonce i modifikaci, kde jsou anglická slova. Přesto jsem ještě jednou sáhl po hymně s nejznámější melodií. Troufám si tvrdit, že tohle je asi největší pecka ze všech. Sovětskou hymnu tady zpívá hned zpěváků. A rozhodně se vždycky nejedná o klasický zpěv. I když je to směska několik různých stylů, všechny se skvěle doplńují.
Hudba léčí   21.6.2008
Hudba léčí
Aby byla reklama úspěšná, musí oslovit lidi. A to jde nejlépe humorem. Našim východním sousedům se to podařilo v reklamě na mobilního operátora. Pusťte si video a zjistíte jak můžete skončit, když si omylem pustíte dechovku ;-).
Vietnamec   23.4.2008
Vietnamec
Zdeněk Izer má nabito ostrými náboji s tříštivým humorem. Tahle scénka se odehrává na Vietnamské tržnici. A řekněte sami, kdo z nás něco podobného někdy nezažil.
Největší perla: Eslipak víš ty kolik Vietnamců příští rok tady u nás? Žádný, už sou tady všichni!
Zákon o sprostých slovech   23.4.2008
Zákon o sprostých slovech
Staré dobré TELE TELE. Scénka, ve které se vůbec poprvé objevili manželé Kopečkovic, kteří v dalších letech vytvořili legendární sitcom.
Největší perla: No taťko, další tisícovka v prdeli! Jé a další!
Jste nejslabší a máte padáka   23.4.2008
Jste nejslabší a máte padáka
Jiří Kaiser, Jiří Lábus a Jiřina Bohdalová parodují zaniklý pořad TV Nova. Unikátní je hlavně houpací stolek moderátora. Scénka ukazuje, že encyklopedické znalosti nejsou v životě všechno a když vám "sednou" otázky, máte vyhráno.
Největší perla: Vy jste takový knihomol! Hnidopich!
RISKUJ   23.4.2008
RISKUJ
Připomínka zaniklého soutěžního pořadu v perfektním podání Zdeňka Izera a Marka Dobrodinského. Mám vůbec k tomuhle číslu něco dodávat? Asi ne, užijte si to a zasmějte se hezky od plic.
Největší perla: Kos obecný - Ne, je to palác Medicejský
Petr Bezruč - Ostrava   23.4.2008
Petr Bezruč - Ostrava
V nezapomenutelném a nenapodobitelném osobitém pojetí Jiřího Wimmera. Jeho recitátor-notorický kuřák patří do zlatého fondu české zábavy. A navíc slouží jako vtipné varování pro kuřáky ;-).
Největší perla: Kurva mě to dneska roztrhá!
Včera, dnes a zítra   23.4.2008
Včera, dnes a zítra
... A v sobotu večer a v neděli ráno. Kdo by neznal tuhle perlu mezi českými scénkami. Felix Holzmann spolu s Ivou Janžurovou vytvořili nezapomenutelných pět minut čistého humoru. Bavte se s chutí.
Největší perla: Buďto jsem blbej já nebo vona, jinak to není možný.
Jožin z bažin - viedoklip   24.2.2008
Jožin z bažin - viedoklip /video už není na youtube/
Poslední dnešní video je asi největší pecka. Polský fanoušek zremixoval Jožina z bažin a aplikoval ho na normální videoklip. Řeknu vám, že slyšet zremixovaného Jožina a u toho tančící dívky v bikinách na pláži je zážitek na který se opravdu nedá zapomenout. Tenhle klip prostě spojuje nespojitelné.
Jožin z bažin - Animace   24.2.2008
Jožin z bažin - Animace
Zpráva, že klip Ivana Mládka - Jožin z bažin pobláznil celé Polsko proletěla kolem nás asi před měsícem. Od té doby na serveru youtube přibývá videí s tématikou Jožina z bažin doslova exponenciálně. Polský Józek z bagien je v tomto videu celý kreslený a klipu nechybí ani vtipnost a odlehčenost.
Jožin z bažin - LEGO   24.2.2008
Jožin z bažin - LEGO
Autor tohoto videa dokazuje, že s fantazií a stavebnicí LEGO lez vytvořit naprosto cokoliv. Pokochejte se tedy pohledem na videoklip Ivana Mládka - jožin z bažin, který je kompletně vytvořený ve světoznámé stavebnici.
Papírová šílenost   31.1.2008
Papírová šílenost
Nudíte se a máte po ruce jenom kus papíru formátu A4 a nůžky s izolepou? Zkuste si udělat tuhle papírovou zvláštnost. Sám jsem nevěřil, že to funguje, dokud jsem to nevyzkoušel sám. Než ale budete se svým výtvorem pracovat jako autor tohohle videa tak vám to asi bude chvilku trvat.
Originální reklama   31.1.2008
Originální reklama
Malý,  asi šestiletý,  kluk se nechává potetovat, jezdí v autě, skáče padákem a vůbec dělá spoustu věcí které rodiče dětem většinou důrazně zakazují. Na nechápavé pohledy okolí reaguje jedinou větou "My mom said I could." Což znamená "Maminka říkala, že můžu." A opravdu jeho matka mu na vše odpoví ANO! Ale jak je to ve skutečnosti?
Totální ovládnutí smíchem   31.1.2008
Totální ovládnutí smíchem
Když budete tohle video sledovat nebudete občas vědět, jestli se strhnout vlnou smíchu, zírat co všechno se může přihodit při živém vysílání, nebo přemýšlet o nevhodnosti celé situace. Tohle video pochází z jedné belgické televize a koluje po internetu v mnoha verzích, tahle ale obsahuje české titulky.
Ital, který jel na Maltu   27.1.2008
Ital, který jel na Maltu
Tohle video uzavírá trojici srandiček, kterou jsem dnes přidal. Tohle video je na youtube v mnoha variacích, ale já si vybral tu s nejoriginálnější grafikou. Nejen, že se pobavíte, ale zároveň se naučíte nějaká anglická slovíčka :-D
Každý udělá chybičku ...   27.1.2008
Každý udělá chybičku ...
Tomislav Piplica. Říká vám tohle jméno něco? Je to bosenský fotbalový brankář, který velkou část své kariéry odchytal v německé Bundeslize. A právě v zápase FC Energie Cottbus - Borussia Mönchengladbach se mu podařila minela, která na světě snad ani nemá obdoby. Od té doby koluje tenhle záznam po internetu a ze spánku budí řady brankářů, kteří se děsí okamžiků jako je tento.
Šušu - karneval   27.1.2008
Šušu - karneval
Když jsem tohle video našel na internetu poprvé nestačil jsem se divit tomu co slyším. Jedná se o remake známé Lady Carneval od Karla Gotta, jen ten text se trošičku změnil :-D. nejdřív jsem váhal, jestli sem mám tohle video dávat, ale nakonec jsem si řekl, že za tu srandu to stojí.
Nic není takové jak se zdá   18.1.2008
Nic není takové jak se zdá
Poslední video, které vám dnes přináším je o kreslířském umění. Nevím, jestli se mám vyjadřovat ke konkrétním motivům. Nejlepší asi bude, když si video pustíte a sami uvidíte, že ne pokaždé vše dopadne tak jak je třeba na první pohled zřejmé.
Omaha   18.1.2008
Omaha
Kolik myslíte, že potřebujete lidí na natočení válečného filmu s tématikou "Den D"? Stovky? Tisíce? Víc? Ne. Stačí vám jen tři lidi,kteří mají rychlé nohy, chytré hlavy a spoustu kumštu. K tomu přidejte spoustu vybavení a silné počítače, které si dokáží poradit s jejich nápady a vyjde vám video z kterého se skoro až tají dech!
Squadra azzura   18.1.2008
Squadra azzura
Tohle video svědčí o tom, že lidská fantazie a tvořivost neznají mezí. Fanoušci hledají stále nové a nové originální způsoby jak dát najevo, že milují svůj klub či zemi. Aby ale někdo vzal národní hymnu (zde italskou) a místo slov do ní vložil jména všech hráčů národního týmu, kteří vybojovali v Německu světové zlato, to jsem ještě neviděl. Ač to zní neuvěřitelně, všechna jména do melodie vcelku sedí.
Největší trapas   30.12.2007
Největší trapas
O tom, že se Američané tváří jako největší vlastenci a svou hymnu milují nadevše snad není nutno nikoho přesvědčovat. Přesto lze na internetu najít bezpočet videí, kdy někomu zpěv této hymny trochu ujede. Naprostým přeborníkem je tento policista, který téměř vůbec neznal slova a během zpěvu si je vymýšlel aby mu seděla do jeho značně upravené melodie.
Achmed, mrtvý terorista   30.12.2007
Achmed, mrtvý terorista
Břichomluvec Jeff Dunham předvádí své nejúspěšnější číslo. Jeho loutka, která zabíjí už jen pohledem vás určitě dostane. Celé video je prošpikováno vtípky a narážkami, které zaručeně rozkmitají vaši bránici. Navíc si s českými titulky můžou užít skvělou zábavu i ti, kdo angličtinou příliš nevládnou.
F1 Renault hraje anglickou hymnu   30.12.2007
F1 Renault hraje anglickou hymnu
Hymnu zahrajete na jakýkoliv nástroj. Od těch tradičních přes ty neobvyklé až po ty vyloženě extrémní. Právě do poslední kategorie spadá tohle video. Anglickou God save the queen totiž hraje motor závodního monopostu Renault. Na youtubu najedete mimo tohoto videa i další Renault-songy, mezi kterými nechybí francouzská hymna či We are the champions.
Moonlight shadow / Nacht voll Schatten (GER)   12.12.2007
Moonlight shadow / Nacht voll Schatten (GER)
Lyrická písnička od Mika Oldfielda je pro mnoho zpěváků asi magická. Na internetu naleznete bezpočet jejích techno či jiných remixů, písničku předělali i Groove Coverage. Stíny měsíčního svitu občas někdo přezpívá v cizím jazyce, mezi nimi je i česká verze Bílý měsíc. O tom, že byla tahle píseň převedena i do němčiny jsem ale nevěděl. Její interpretkou je Juliane Werding.
Knowing me, knowing you / Conociéndome, Conociéndote (ESP)   12.12.2007
Knowing me, knowing you / Conociéndome, Conociéndote (ESP)
ABBA byla známá tím, že své písně předělávala hned do několika jazyků, stačí si vzpomenout na hity jako Ring, Ring, Waterloo či Fernando, které svět nezná jen v jedné jazykové mutaci. Proto není možné ABBU v tomto miniseriálu vynechat. Za všechny jmenované hity jsem vybral ten, který je z produkce skupiny nejméně známý.
My heart will go on / Mi alma te seguira (ESP)   12.12.2007
My heart will go on / Mi alma te seguira (ESP)
Začnu asi tou nejlepší předělávkou. Každý z vás určitě zná titulní píseň z Oscary ověnčeného Titanicu. Málokdo z vás ale ví, že tato píseň byla přezpívaná do Španělštiny. Je to opravdu velmi povedená předělávka a podle mého názoru je snad i lepší než originál. Ve videu jsou dokonce i karaoke texty, takže si můžete u sledování i broukat nová slova do známé melodie.
Opilá místnost   11.12.2007
Opilá místnost
Na závěr dnešní várky vám předkládám video u kterého jsem se opravdu královsky bavil. Je důkazem toho, že dobrý nápad se cení a má účinek na publikum. Stačí jen naklonit místnost i s kamerou o pár stupňů než je obvyklé a smysly diváků už mají o zážitek postaráno.
Hymna hokejového Slovanu Bratislava   11.12.2007
Hymna  hokejového Slovanu Bratislava
Ačkoliv jsem Duklák jako poleno, dokážu ocenit, když se soupeři něco podaří. A bratislavský Slovan má opravdu nádhernou hymnu. Jejím autorem je Karpina, která nazpívala i minulý videoklip. Tahle hymna se mi opravdu moc líbí a tak trošku i závidím bratislavským fanouškům, že ji mají. Opravdu je to jedna z nejlepších sportovních hymen, kterou jsem kdy slyšel.
Prievidza - Přetextovaná Amerika   11.12.2007
Prievidza - Přetextovaná Amerika
Když jsem tohle video viděl poprvé tak jsem se dlouho smál. Slovenská skupina Karpina si vzala populární hit skupiny Rammstein - Amerika. A přetextovala jej. V novém textu si dělá legraci z Prievidzy a jiných slovenských měst. Opravdu dobrá zábava.
Sovětská hymna zpívaná anglicky!   11.12.2007
Sovětská hymna zpívaná anglicky!
Poslední z trojice ruských hymen je asi největší perlou. Je to skutečná babička, která byla natočená na sklonku druhé světové války. Někdo nejprve sovětskou hymnu přeložil a pak tato anglická slova zazpíval do známé melodie. Je to opravdu zvláštní a netypický pocit, slyšet rýmy jako: "Long live our Soviet Motherland, built by the people's mighty hand."
Ruská hymna v techno verzi   11.12.2007
Ruská hymna v techno verzi
Když jsem našel minulý odkaz, začal jsem hledat zvláštní mutace ruské hymny, kterou osobně považuji za jednou z nejmelodičtějších. Jako první se mi pod ruku dostala tahle  techno verze ruské národní písně. K videu jsem přistupoval s lehkým odporem, techno opravdu není můj styl, ale výsledek mne samotného překvapil.
Ruská hymna v rockové verzi   11.12.2007
Ruská hymna v rockové verzi
A je tu první perlička z youtube. Jedná se o ruskou národní hymnu, která je oblečena do modernějšího kabátu. Zpěvák výrazně inklinuje k rocku, celá hymna je tvrdší než jsme zvyklí, přesto se však drží známých hranic. Jedná se o jeden z nejlepších remaků národní hymny, který je na youtube k dispozici.