Ankety

Na této stránce najdete výsledky všech anket, ve kterých jste mohli tady na webu hlasovat. U každé ankety je i rozbor jak nám její výsledky pomohly. Rozhodně chci poděkovat všem, kteří do ankety přispěli.

BlueBoard.cz
 
  Zahájení ankety: 20.7.2009
Ukončení ankety:anketa stále probíhá
Poučení z ankety
: Závěry zveřejním až anketa skončí
  Zahájení ankety: 20.7.2009
Ukončení ankety:29.12.2009
Poučení z ankety
: Poměrně jasným vítězstvím skončila v této anketě pozitivní možnost za přínos to považuje 65% hlasujících, přičemž u 56% by se jednalo o velký přínos. Rozhodl jsem se proto, že budu pokračovat v denním sepisování událostí z největších sportovních závodů. Na druhou stranu jsem musel počítat s tím, že některým nebudou sportovní postřehy po chuti a raději by viděli abych se zaměřil na něco jiného. Jenže jak už to tak bývá nikdy se nedá zavděčit všem. Tu pětinu hlasujících bych ale chtěl uklidnit, že i přes tento výsledek ankety se z tohoto webu nestane čistě sportovní stránka, i nadále tady bude pestrý výběr témat.
  Zahájení ankety: 28.2.2009
Ukončení ankety: 20.7.2009
Poučení z ankety
: Tato anketa nám ukázala dvě důležité věci. V první řadě, že je zde výrazné procento návštěvníků kvůli PC hrám. Druhým faktem ale je, že návštěvníkům se stírají rozdíly mezi vlastními "postřehy", tedy články s informativním charakterem o aktuálních událostech a mezi zbytkem webu. Protože, ruku na srdce, tolik postřehů o PC hrách tady nemám aby si získali tak výraznou oblibu u návštěvníků. Dá se tedy předpokládat, že hlasující si anketu vyložili "Co se vám zde líbí nejvíc?"
Na chvostu se umístily postřehy z ČR, čemuž se ani moc nedivím. Je jich tu málo a většinou ani nejsou čtenářsky moc zajímavé.
Postřehy, které nepasují do žádné z uvedených kategorií se líbí jednomu člověku. Bohužel nás ale neinformoval, které to jsou.
Jen o jeden hlas víc dostaly postřehy o návštěvnosti webu. Když vidím tyhle výsledky, jsem rád, že jsem už tuhle "postřehovou sérii" zrušil. Přízeň si našla jen u minima lidí.
Dění ve světě je na čtvrtém místě. Tenhle výsledek mi ukazuje, že těmto postřehům bych se měl čas od času věnovat. Ačkoliv zaujmou jen 7% návštěvníků, nejedná se o zanedbatelné číslo.
Potěšitelné je třetí místo, které patří vědecko/vesmírným postřehům, které v poslední době hodně preferuju.
Sport na druhém místě, to je skoro klasika. Čekal jsem, že se umístí vysoko. Pokud máte moje sportovní postřehy opravdu rádi, hlasujte v současné anketě.
O vítězi ankety jsem už psal výše, proto přesuneme svou pozornost na poslední možnost. 16% lidí přiznává, že je zde nebaví žádné postřehy. Proti minulému zjišťování, kdy je za "trapné" označilo 35% hlasujících je to ale bezesporu úspěch. Doufám, že do budoucna jejich počet bude klesat a že si zde každý najde to co ho baví.

  Zahájení ankety: 24.1.2009
Ukončení ankety: 28.2.2009
Poučení z ankety
: Tahle anketa byla spíše oddechová. Po sérii anket zaměřených na názory návštěvníků jsem se rozhodl pro něco odlehčenějšího. I přes to, že se jednalo o "light" verzi", dá se z ní vyčíst mnoho zajímavých věcí. To, že "vyhrála" matematika asi nikoho nepřekvapí - přeci jen na tenhle předmět musí mít člověk buňky. Zaujal mne ale ten náskok oproti ostatním - matematika nasbírala více než dvojnásobný počet hlasů hlasů, než ten který stačil na druhé místo. Na něm skončila Chemie, které tady na webu věnuji dost místa. Snad ale díky tomu lidé pochopí, že tahle věda není zdaleka tak ošklivá jak může vypadat. Nejlépe z ankety vyšel (přesně podle mého očekávání) zeměpis. Tenhle (většinou) pohodový předmět má jen minimum odpůrců.

  Zahájení ankety: 10.12.2008
Ukončení ankety: 24.1.2009
Poučení z ankety
: Ještě nikdy jsem neukončil anketu při tak nízkém počtu hlasů, ovšem tady jsem neměl jinou možnost. Bohužel se zde projevila neskutečná lenost návštěvníků. 90% z nich sice hlasovalo pro to, že jim zde něco chybí, ovšem pouze jediný člověk napsal co konkrétně by zde uvítal. Zbytek se pravděpodobně řídil heslem: Aspoň mu zkazím anketu. Přístup těchto lidí mi přijde neskutečně ubohý - právě kvůli velkému množství těchto "výkřiků do prázdna" jsem anketu zrušil.

  Zahájení ankety: 20.10.2008
Ukončení ankety: 10.12.2008
Poučení z ankety
: Podle očekávání v této anketě vyhráli muži, protože co si budeme nalhávat - web obsahuje víc informací, které jsou "zajímavé a užitečné" spíše pro mužskou část populace. Přesto je vidět, že zastoupení žen není zdaleka mizivé a i tento fakt budu brát při dalším rozvoji webu v potaz.

  Zahájení ankety: 6.9.2008
Ukončení ankety: 20.10.2008
Poučení z ankety
: Tahle anketa pro mě byla velice cenná díky tomu, že jsem mohl poprvé v historii celého webu poznat jak staří návštěvníci tento web využívají. Podle ankety zde jasně dominují teenageři. Tomu se ani nemůžeme divit, když velkou část na webu zaujímají sekce věnované počítačovým hrám. Starších návštěvníků je již znatelně méně (troufám si odhadovat, že na webu nehledali PC hry), přesto věřím, že se jejich počet bude do budoucna zvyšovat, protože časem chci celý web posunout na trošku jinou úroveň. Na úkor PC her by se zde měly objevovat aspoň trošku sofistikovanější informace.

  Zahájení ankety: 10.10.2007
Ukončení ankety: 6.9.2008
Poučení z ankety
: Výsledky téhle ankety mi spolu s rostoucí návštěvností jasně ukázaly, že přechod na postřehy, který jsem si soukromě nazval jako blogalizaci, se podařil. Postřehy nalákaly na naše stránky opravdu hodně lidí a podle ankety je vidět, že se nadpoloviční většině asi jejich obsah líbí. Pro mne je to signálem, že mám pokračovat v započaté práci a zároveň, že bych se měl snažit ještě víc abych uspokojil i zbývajících 35%.

Všechny ankety byly pořízeny díky systému Blueboard.